Wix-logo.png

הדרך להייטק

מתחילה בביה״ס!

מה זה לימודי הייטק?

התכנית ללימודי הייטק כוללת שני חלקים:

1.  הכשרת מורים-עמיתים בהתאם לתכנית הלימודים של קורס תגליות המחשב (CS Discoveries) הנלמד על ידי עשרות מיליוני תלמידים בארה״ב. במסגרת הקורס, לומדים התלמידים פיתוח משחקי מחשב, בניית אפליקציות ומשחקי מחשב ומושם דגש על תהליך היצירה הטכנולוגי השלם. בנוסף ללימוד הטכנולוגיה כשפה נוספת מפתח הקורס אצל התלמידים גם את מיומנויות המאה ה-21 תוך שימוש במחשב כמדיום המאפשר יצירתיות, עבודת צוות, פתרון בעיות, ו...גם כיף! 

2. ליווי וסיוע בכתיבת אסטרטגיה עירונית שמטרתה יצירת רצף חינוכי מכיתה א' עד י״ב בתחומי הטכנולוגיה והייטק.  

למה לימודי הייטק?

ישראל מכונה בפי העולם ״אומת הסטארט-אפ״ אך בדו״ח שפרסם לאחרונה ארגון ה- OECD נכתב כי היא סובלת מאי שוויון חמור בשכר ומשיעורי עוני גבוהים וכי למערכת החינוך תפקיד מרכזי בצמצום פערים אלה לצד העצמת יכולת הצמיחה והתחרות של שוק ההייטק.

דברים דומים ניתן למצוא גם בדו״ח ״המקפצה להייטק״ של משרד העבודה, לפיו התמקדות בטיפוח הון אנושי מגוון המורכב מאוכלסיות נוספות בחברה הישראלית היא המפתח לגיבוש מדיניות ארוכת טווח שתביא לצמיחה בת קיימא של תעשיית ההייטק. במילים אחרות, הדרך לצמיחתה של ישראל כאומת ההייטק והסטארט-אפ מתחילה בחינוך.

שיתוף פעולה חדשני ופורץ דרך בין Code.org ,Wix, עיריית תל אביב, מועצה אזורית עמק המעיינות ועיריית ירוחם, נולד כדי להבטיח את מעמדה של ישראל כמעצמה טכנולוגית ואת זכותם של כל ילדי ישראל לחינוך טכנולוגי איכותי שיאפשר להם להיות חלק מה-״הייטק ניישן״ בעתיד. 

" I view computer science as a liberal art.
It should be something that everybody learn because it teaches you how to think.
"

Steve Jobs

עמיתי התכנית

 • begin-1.png

  קארן נויברגר

  עירוני ה׳

  מורה ומומחית לדיפלומטיה ודיבייט. אחראית על פרוייקטים בינלאומיים של למידה משמעותית וחוויתית במגוון תחומים. מאמינה שידע הוא הוא כוח ולכן פועלת להפוך אותו לנגיש ושמיש עבור כל אחד ואחת.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  קרן אפשטיין

  יחד, ג׳סי כהן

  מחנכת ומורה למתמטיקה. קרן בעלת תואר שני בחקר המוח, תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה מאוניבריסטת תל-אביב, עבדה 13 שנים בגוף הפיתוח של חברת צ'ק פוינט ובוגרת התכנית למנהיגות חינוכית, מכון מנדל.

  חולון

 • begin-1.png

  חני בן לוי

  צייטלין

  בוגרת B.A בשיווק טכנולוגי ומנהל עסקים ותואר M.A בהוראה. מתעסקת בשני עולמות מיוחדים המניעים את השוק והם חינוך וכלכלה. עם חזון להטמיע בתלמידים ערכים יהודיים עם אוריינטציה ויזמות חדשנית כלכלית שתיצור שפה ייחודית לתרבות הרב גוונים בארצנו.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  איילת שקלאר

  דרכא ספיר

  מורה לתנ"ך והיסטוריה ומחנכת כיתת נחשון בתיכון דרכא ספיר בירוחם, בוגרת התוכנית עמיתי Mindcet למורים יזמים. נשואה לחננאל ואמא ל-4 מתוקים. מאמינה בתלמידים שלי וביכולתם להניע את המוטיבציה הפנימית ולהוציא לפועל את הייחודיות של כל אחד מהם שתתרום לסביבתם.

  ירוחם

 • begin-1.png

  אבי שמיר

  ביה״ס הדמוקרטי

  סבא ליונתן, אבא של אסף, עומר, ניצן ובן זוגה של נירה. לאחר 29 שנים בתחום התוכנה במערכות אירגוניות של גופים גדולים: בזק, בנק הפועלים, חברות תקשורת שונות. החליט לעזוב את התחום ולהתחיל בקריירה שניה בתחום החינוך. מתחיל את שנתו השישית בבית הספר הדמוקרטי כמורה למדעים, רובוטיקה, משחקי ילדות. נהנה מכל רגע של הוראה, מחכה בקוצר רוח לסיום החופש הגדול ולפתיחת מרכז המייקרים לכיתות א-ט שייפתח בבית הספר בשנת לימודים זו.

  קריית אונו

 • begin-1.png

  משה יורב

  שקד דרכא שדה אליהו

  גר בקיבוץ טירת צבי שבעמק המעיינות. עם שחרורו מצה״ל החל לעבוד בחקלאות עד שעשה הסבה הסבה להוראה. מאז הוא מלמד יהדות ויישומי מחשב בבית ספר שקד דרכא בקיבוץ שדה אליהו. למשה שלושה ילדים ואחד עשר נכדים (בינתיים...).

  עמק המעיינות

 • begin-1.png

  רז שטינמיץ

  מרכז מדעים

  מגיל ילדות מתעסק עם מחשבים (חומרה ותוכנה). סיים תואר ראשון ושני במדעי המחשב בבוסטון שם גם עבד כמתכנת בחברת הייטק. לאחר החזרה לארץ, עבד בתפקידי פיתוח תוכנה שונים עד שלפני שנתיים עשה שינוי ועבר עם משםחתו ממודיעין לירוחם. במקביל, התחיל לעבוד בהוראה/ הדרכה במרכז המדעים של ירוחם, שם הוא מלמד תלמידי חטיבה ותיכון במגמת מכטרוניקה/ רחפנים/ תוכנה.

  ירוחם

 • begin-1.png

  ואפי כחיל

  אג׳יאל

  מורה לאנגלית, רכז נוער במרכז נוער שכונתי (מנ"ש) יאפתי בחסות המרכז הקהילתי הערבי יהודי בתל אביב יפו ואחראי על קבוצת מנהיגות חינוכית יפואית שעושה פרוייקטים חינוכיים לקהילה היפואית.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  ענת יונה

  שבח מופת

  שירתה בצה"ל בחיל המודיעין, ועם שחרורה פנתה ללימודי מדעי התנהגות וחינוך לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בן גוריון. בזמן הלימודים עבדה כרכזת פר״ח וכמנחת קבוצות דיון ומרכזת פעולות המועצה הציונית לנוער. למדה תכנות והוראת מדעי המחשב במרכז הטכנולוגי בחולון (H.I.T), כחלק מתכנית הסבת אקדמאים. מיד לאחר סיום הלימודים, החלה לעבוד כמורה למדעי המחשב בחטיבת ביניים ובתיכון. במקביל לעבודתה בבית הספר, ענת השתתפה בקורסי העשרה רבים: קורס גישור, קורס אימון אישי, יעוץ ארגוני ועוד ואף הנחתה קבוצות אימון בנושאים מגוונים. נשואה לדוד, אמא לשלושה ילדים ומתגוררת בנס ציונה.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  ענבל אברבנאל

  מרכז מדעים

  בוגרת תואר שני לבלשנות, עבדה בתעשיית ההייטק כמה שנים, עברה קורס full stack development, מדריכה כשנתיים במרכז מדעים בירוחם.

  ירוחם

 • begin-1.png

  תסנים ג`מאל

  אלמוסתקבל עירוני ל"ג

  מלמדת אנגלית. אוהבת את התלמידים שלה ואוהבת להתנסות בשיטות למידה ובתכניות לימוד חדשות, ומאמינה שגם מכשלונות יש מה ללמוד כדי להתגבר על האתגרים הבאים.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  סאלי בורהאן עקל

  אלמוסתקבל עירוני ל"ג

  בת 23, גרה בכפר ערערה המשולש בצפון, בעלת תואר ראשון במתמטיקה ומדעי מחשב, מחנכת ומורה למתמטיקה ומדעי מחשב בבית ספר תיכון אלמוסתקבל עירוני ל"ג בתל אביב-יפו. מאמינה שצריך לקדם ולשנות את החינוך בישראל ובתל אביב-יפו במיוחד באמצעות חדשנות טכנולוגית.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  עינת גולדשטיין

  עירוני ד'

  מלמדת מדעים בעירוני ד' בתל אביב. לאחר עבודה כדיאטנית במשך כמה שנים החליטה לחזור למקורות ולתחום בו היא מרגישה בבית, ועשתה הסבה להוראה במסגרת תכנית חות"ם. אוהבת לטייל, לרקוד ולהכיר אנשים ותרבויות חדשות.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  אחיה נדיבי

  דרכ״א גאון הירדן

  בן 41, גר במושב מחולה בצפון בקעת הירדן, נשוי ואב לארבעה. מורה למתמטיקה מזה 18 שנים. בתחילת הדרך לימד מתמטיקה ילדים עם לקויי למידה משם עברת ללמד בפנימיות של משרד הרווחה. לאחר 9 שנים, עבר לבית ספר במועצה בה הוא גר, שם התחלתי ללמד מתמטיקה והלכין תלמידים לבגרות ב- 5 יח״ל. במקביל, החל ללמד גם תכנות בבית הספר מתוך אמונה שלימודים אלה יסייעו בבניית חברה יצרנית, המאפשרת לכל אחד ואחת לצמוח בתוכה ולהצמיח אותה יחד איתם.

  עמק המעיינות

 • begin-1.png

  חן צור

  עירוני ז'

  מורה לאנגלית בחט"ב ותיכון ביפו שמאד אוהבת את העבודה שלה! תוך כדי לימודי תואר ראשון בלימודי בלשנות אנגלית בבר אילן, התחילה לעבוד באגף מערכות מידע בקופת חולים ״מאוחדת״. במהלך עבודתה הייתה אחראית על בקרת תכניות עבודה של אגף המיחשוב, בניית מערך נהלים באגף. במקביל לעבודתה, למדה פיתוח מחסני נתונים במכללת ג'ון ברייס והתקדמה לניהול הפורטל הארגוני, אפיון דרישות לקוח ופיתוח אזורי תוכן. בעבודתה כיום היא משלבת בין שני תחומים אהובים – הוראה והייטק. מתגוררת בחולון, נשואה ואמא לשני ילדים.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  אורלי פרוינד

  ליידי דייויס

  מורה לאנגלית וחינוך מיוחד. בעלת תואר שני בחינוך. רכזת אנגלית בביה"ס הרב תחומי ליידי דיוויס בתל אביב. מלמדת אנגלית ברמות שונות ומגישה תלמידים על הרצף האוטיסטי לבגרות. מאמנת ומלווה מורים חדשים. מדריכה פדגוגית בסמינר הקיבוצים במסלול Mteach. מתנדבת בצב"ח. אמא לשלי ויולי.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  ורה דיק סאסין

  אג'יאל

  מורה, סטודנטית לתואר שני במנהל חינוך ועוסקת בתחום החינוך הבלתי פורמלי ביפו מזה עשור כמנחת קבוצות נערות יפואיות באחריות משרד החינוך ומנהל חברה בנוער. בשנה האחרונה עברה ללמד בחטיבת ביניים אנגלית לאחר שלימדה עשר שנים בביה״ס יסודי של אותו בית ספר. את רוב שיעוריה היא מעבירה בדרך חוויתית באמצעות שימוש במחשבים ניידים.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  אסף גלבוע

  עירוני ט'

  יוצא יחידה מובחרת בצה״ל, בוגר תואר בהנדסה, תעשייה וניהול ובעל שבע שנות ניסיון בתחום זה. במקביל, השלים תואר שני בתכנית הסבת אקדמאים M-teach במתמטיקה עם התמחות בחינוך ומאז הוא מחנך ומורה למתמטיקה בעירוני ט'. מאמין בנחישות ועבודה קשה במטרה להגשים יעדים גדולים! נשוי + 2 וגר בפתח תקווה.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  טל קיפניס

  עירוני ט'

  מורה למתמטיקה ובעלת תואר שני בהוראה. אחרי כ-20 שנים בתחום ההיי-טק בעבודה עם החברות הגדולות במשק החליטה לעשות שינוי ולעבור להוראה. מחנכת את תלמידיה להשתמש בטכנולוגיה שתוביל אותם ותפתח להם מגוון אפשרויות בעתיד.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  רועי פיטשון

  תיכונט

  למד מתמטיקה באוניברסיטת תל-אביב והיה תלמיד מחקר במשך שבע שנים, בין היתר, במכון כהן לחקר המדעים והרעיונות. במהלך הלימודים למד ולימד מתמטיקה באהבה גדולה ובמסגרות מגוונות, אחריהן פנה לקריירה של הנדסת תוכנה בתעשיית ההייטק הישראלית. לאחרונה נפתחה בפניו האפשרות לחזור וללמד - עיסוק שתמיד הוציא ממנו את המיטב.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  עמית לביא

  עירוני א'

  בן 27, בעל B.ed בחינוך דמוקרטי ובמדעי הרוח, כיום מאסטרנט בתכנית מנהיגות וחינוך באוניברסיטת תל-אביב. במשך שלוש שנים לימד וחינך בבית ספר דמוקרטי במרכז הארץ. בשנה האחרונה, התנדב ולימד במגוון בתי ספר אלטרנטיביים באירופה. שם נחשף לדרכים מגוונות בהן בתי ספר יכולים לעבוד. בימים אלה ממשיך את המסע שלו גם בארץ בתור מחנך כתה ז' בעירוני א' ובשיתוף פעולה עם פרויקטים מעניינים.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  אוריה טל

  ביאליק רוגוזין

  סיים את שנתו הראשונה בהוראה כמורה למדעים בבית הספר ביאליק-רוגוזין בדרום תל אביב. מחפש באופן תדיר את ההזדמנויות ואת המקומות מהם הוא יכול לשאוב, לעצב את תפיסת עולמו החינוכית והאישית ולהיות מבסוט. חי עם זוגתו ענת, בתו רוני והכלבה קטנה.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  שירה בקל

  עירוני י״ד

  מורה ומחנכת בתיכון עירוני י"ד בתל אביב. מלמדת מתמטיקה ומדעי המחשב. לאחר קריירה של עשר שנים כמהנדסת תוכנה בחברת Mercury וכמנהלת פרויקטים בחברת HP Software בחרה לעשות הסבה להוראה. מאמינה שכדי לשנות את העולם צריך לשנות את החינוך והשאיפה שלה היא להיות המורה אותה היא מאחלת לילדיה. לשירה תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני בניהול - שניהם בהצטיינות יתרה. נשואה לאורי ואמא של רומי ואיתן.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  עמוס רבן

  ליידי דייויס

  מתמחה בחדשנות פדגוגית וטכנולוגית. מנטור ומורה לאזרחות והיסטוריה בליידי דייויס תל אביב, מרצה ומדריך פדגוגי בסמינר הקיבוצים, ומדריך היסטוריה ארצי בתחומי הפדגוגיה הדיגיטלית - קהילת המורים להיסטוריה בבגרות המתוקשבת ותכנית יהלום (קורס ה-MOOC של משרד החינוך). אוהב ללמוד וללמד על הקשר בין פדגוגיה, טכנולוגיה וצדק חברתי. בן זוג של אפרת, אבא ליולי ורומי, ולפיצה (שם בטן זמני).

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  בועז יפה

  תיכון חדש

  איש הייטק מזה 30 שנה, בעל תארים אקדמים בהנדסה, שיווק ומשפטים. משקיע מחצית זמנו בהתנדבות בקידום נוער, הנחלת ערכי STEM לתלמידים, הרחבת חלקם של הנשים בתעשיית ההייטק ויצירת סביבה בטוחה לנוער. מזה שמונה שנים משמש כמנטור קבוצת הרובוטיקה של ארגון FIRST החושף נוער למדע וטכנולוגיה מתקדמת בארץ ובעולם. כמו כן, יזם את תוכנית Vulcan@Net הנלחמת בבריונות ברשת בקרב בני נוער ומעביר תוכנית שנתית ליזמות לחטיבת הביניים בתיכון חדש ת"א, תוך התמקדות ביזמות חברתית. גר ברעננה, ומשמש כמפקד סיירת הורים עירונית אותה סייע להקים.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  איריס רז חרודי

  עירוני י״ד

  בעלת תואר ראשון בערבית ובלשון עברית באונ' ת"א, לאחר הסבת אקדמאים סיימה תואר בחינוך במדעי המחשב, כמו כן בעלת תואר שני בתקשוב ולמידה במכללה ללימודים אקדמיים. מורה למדעי המחשב בבית ספר תיכון עירוני יʺד, מלמדת תלמידי כיתות ז', י' וי״א מדעי המחשב לבגרות ומשמשת כרזת תקשוב ואחראית על אתר בית הספר. נשואה לגיל ואם לשתי בנות מקסימות.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  נורית פריד

  מדרשת בר אילן

  סקרנית, עם הרבה מוטיבציה לשנות ולא יכולה לעמוד במקום. חשוב לה להתקדם ולהתאים עצמה למאה ה21, ולהעביר את הידע הזה לתלמידים שלה ולמורים ששעובדים איתה.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  רוית הילה חזן

  עירוני ט'

  אמא, מורה לאנגלית, מחנכת כיתה, אחראית מערכת, מנהלת פרוייקט שותפות תל אביב - לוס אנג'לס בבית הספר עירוני ט'. בעלת תואר שני בהצטיינות ב- TESOL מאוניברסיטת תל אביב. נהנית מהעבודה והאינטרקציה עם התלמידים ומאמינה בשימוש בטכנולוגיה לקידום הלמידה ופיתוח היצירתיות.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  גד לידרור

  תיכונט

  רכז מדעי המחשב והמצוינות בתיכונט על שם אלתרמן בתל אביב. לשעבר איש הי-טק. מאמין שהחינוך הינו יעוד שבעזרתו הוא יכול לתרום תרומה משמעותית לתלמידיו, לסביבתו ולמדינת ישראל בתחומים קריטיים לעתידנו כחברה מתקדמת ומוסרית.

  תל אביב-יפו

 • begin-1.png

  רוני ולדן

  מדרשת בר אילן

  מורה למדעי המחשב בחטיבה עליונה מזה כעשרים שנה. עד לפני כשנתיים עבודתו העיקרית הייתה כמנהל מוצר בהייטק, תוך שהוא מלמד יום בשבוע ויום שישי בבוקר עד שהחליט שהייעוד שלו זה הוראה וחינוך ועבר למשרה מלאה.

  תל אביב-יפו

שותפים

Yeruham_logo_F_main.jpg

צרו קשר

אם גם אתם מאמינים שלכל אחד ואחת יש מקום בתעשיית ההייטק, אם גם אתם מעוניינים להכניס חדשנות ויצירתיות אל בין כתלי בית הספר, אם גם אתם מאמינים ששינוי מתחיל בחינוך ושהעיר שלכם חייבת לקחת חלק בתכנית בשנת הלימודים הבאה - נשמח לשמוע ממכם!